Z Machova jsou hory vždy na dosah. Ať se rozhodnete navštívit Krkonoše nebo Orlické hory. Machov je rekreační, turistické a sportovní centrum v srdci Broumovských stěn. Dominantami jsou nejvyšší stolová hora ve střední Evropě - Hejšovina/Szczeliniec Wielki 911 m.n.m. a Borský hřeben s výhledem na panorama nedalekých Krkonoš. Zdejší krajina nabízí výborné lyžařské, turistické i cyklistické trasy.

V zimním období je v provozu lyžařský vlek, pro milovníky běžek je připraveno velké množství upravených běžeckých tratí (viz. SKI Police nad Metují). Každoročně je Machov dějištěm nejednoho republikového mistrovství ať už v přespolním běhu, běhu na lyžích či skocích na lyžích. Nelze opomenout ani extrémní závod horských kol Rallye Sudety nebo již tradiční "Běh na Hejšovinu", součást Českého poháru v běhu do vrchu.

Letní Machov nabízí nepřeberné množství značených turistických cest a cyklotras. Celoročně lze využít sportovní halu. Machov poskytuje množství ubytovacích míst v penzionech a v soukromí. Je zde několik podhorských hospůdek a restaurací. Všechna tato zařízení jsou připravena poskytnout Vám kvalitní služby a zpříjemnit Váš pobyt v Broumovských stěnách. Ve zdejší obchodní síti lze zakoupit základní potraviny, sportovní oblečení, doplňky, oděvy i obuv, drobné suvenýry, sklo a keramiku.

Nádherná příroda, zajímavé turistické cesty, samota a bystřiny - to je Machovsko. Právě u nás můžete prožít klidnou dovolenou Vašich snů.

Typy na výlet:

Broumovské stěny
Adršpašsko-teplické skály
Průvodce lyžařskými trasami v okolí
Machovská Lhota
Pevnost Dobrošov
Náchod a okolí
Ratibořice - zámek a Babiččino údolí
Kladská pevnost
Turistická trasa Machov - Bledne Skaly
Skanzen lidových staveb Stroužný (PL)
Schronisko PTPK - Pasterka - ubytování, půjčovna lyží a sněžnic


a mnoho dalších

Další informace o okolí Machova můžete najít zde.
Další informace o Kladském pomezí můžete najít zde.

Historická poutní cesta do Vambeřic: - popis trasy mapa

 

Vlastivědná stezka řídícího učitele Jaroslava Petra: zde.

Naučná stezka Machov:

Aktualizováno ( Čtvrtek, 29. Listopad 2018 )