Aktuality - Úřad městyse

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR na základě žádosti o poskytnutí dotace, schválené Monitorovacím výborem programu Interreg V-A, rozhodlo dne 12. 5. 2017 o poskytnutí dotace pro městys Machov na realizaci projektu "Naučnou stezkou k přírodním a historickým památkám". Uvedený projekt bude realizován společně s partnerskými obcemi Suchý Důl a Radków. Konkrétně v Machově je součástí projektu mimo jiné vybudování turistického záchytného parkoviště v Machovské Lhotě u odbočky na Řeřišný či rekonstrukce Mariánského sloupu na machovském náměstí.

Dotace pro městys Machov se skládá ze dvou částí:

- z Evropského fondu pro regionální rozvoj je schválena dotace ve výši 178.793,- EUR, tj. cca 2,95 mil. Kč (85% celkových způsobilých výdajů),

- ze státního rozpočtu ČR je schválena dotace 10.517,- EUR, tj. cca 173,5 tis. Kč (5% celkových způsobilých výdajů).

Realizace projektu po stavební stránce se předpokládá v převážné části v letošním roce, dokončovací práce pak na jaře 2018.